ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΕ ΒΟΥΚΙΤΣ Ο ΠΑΟΚ 2-1 ΤΗΝ ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ

Με γκολ του Βούκιτς στις καθυστερήσεις, ο ΠΑΟΚ γύρισε το εις βάρος του 0-1 από το πέναλτι του Κάνιας στο 50' και νίκησε με 2-1 την Σαχτιόρ Καραγκαντί ξεκινώντας με το δεξί την πορεία του στους ομίλους του Europa League!

Ο «Κλάους» είχε ισοφαρίσει στο 75' με κοντινό πλασέ έπειτα από κόρνερ του Λούκας! Η Σαχτιόρ έμεινε με 10 παίκτες στο 87', λόγω αποβολής του Ποριβάεφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Από την εξέδρα είδε το ματς ο τιμωρημένος, Χουμπ Στέφενς.
ΣΚΟΡΕΡ: 75' Αθανασιάδης, 90+1' Βούκιτς - 50' πεν. Κάνιας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Φορτέλ (Γαλλία)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 64' Τζιόλης – 39' Ποριβάεφ, 52' Γκαζαριάν, 80' Ταράσοφ
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 87' Ποριβάεφ (2η κίτρινη)
ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κίτσιου, Τζαβέλλας (65' Λίνο), Βίτορ, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ (58' Σαλπιγγίδης), Νίνης (85' Βούκιτς), Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης

ΣΑΧΤΙΟΡ ΚΑΡΑΓΚΑΝΤΙ: Μόκιν, Ποριβάεφ, Σίμτσεβιτς, Μαλί, Ταράσοφ, Ντζίντιτς, Κάνιας, Βίτσιους, Φινοντσένκο (81' Μπαϊζάνοφ), Γκαζαριάν, Χιτζνιτσένκο (88' Ζένκοβιτς)