ΑΓΓΛΙΚΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΠΑΓΚΕ. – ΣΑΜΗ 5 -3

Ο Παγκεφαλληνικος πηρέ το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλου με το εκπληκτικό σκορ 5 – 3. Όσοι παρακολούθησαν το παιχνίδι χόρτασαν γκολ

Ο Παγκεφαλληνικος βρέθηκε μπροστά στο σκορ πολύ γρήγορα μόλις στο 2’ του αγώνα με τον Μαγουλά και τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ζαΐμη να διπλασιάζει τα τέρματα για τον Πάγκε. Η Σάμη τα είχε χαμένα με τα δυο γρήγορα αυτά γκολ που δεχτικέ
  Στην συνεχεία ανέβηκαν σε απόδοση οι φιλοξενούμενη έχασαν καλές ευκαιρίες  και κατάφεραν στην εκπνοή του ημιχρόνου  να μειώσουν με τον Ζησηματο.
  Στο δεύτερο μέρος μπήκαν και οι δυο ομάδες δυνατά . στο 50 ο πάγκε κατάφερε και έκανε τρία τα τέρματα του με τον Ζαΐμη και 2 λεπτά αργότερα η Σάμη κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Αμουργη από τον Κουλουμπη όπου δέχτηκε και την κίτρινη κάρτα από τον Διαιτητή του αγώνα . Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Αμουργης όπου κάνει 2 τα τέρματα τις Σάμης με το εύστοχο σουτ στην αριστερή πλευρά του τέρματος του Γιάννα . Στην συνεχεία φάνηκε να κουράζετε η Σάμη και ο Πάγκε είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού .Στο
70’ Ο Τούρλας σκοράρει με κεφάλια με τα από κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του και κάνει το 4 – 2 . Οι φιλοξενούμενη παρά το αρνητικό σκορ που είχαν μέχρι εκείνη την στιγμή σήκωσαν κεφάλι δημιούργησαν ευκαιρίες και κατάφεραν αν μειώσουν σε 4 – 3 με τον Νικολοβιενη. Το τελικό 5 -3 έκανε ο Σαρλανης στο 88’μετα  από τραγικό λάθος του Φλαμιατου που δεν έδιωξε σωστά την μπάλα μακριά από τα καρέ του
  Καλή η διαιτησία του Ματιατου . Καλοί ήταν και οι βοηθοί Λουκερης και Παϊζης

Παγκεφαλληνικος (Βουτσινας Ν.) : Γιαννας , Ζαφειρατος , Qirso ,Κουλουμπης , Ψαλτης , Σαρλανης , Τουρλας , Κατσιγιωργης , Μαγουλας , Ζαιμη , Αντωνοπουλος

ΑΟ Σάμης (Μιχαλάτος Ε): Φλαμιατος , Καππατος , Μέτα , Τουλατος , Βιτωρατος , Νικολοβιενης , Γερολυματος , Ζησιματος , Αλυσανδρατος , Αμουργης , Μωραιτης